HCM Baia Mare
Forumul paginii www.hcmbaiamare.ro
Lista Forumurilor Pe Tematici
HCM Baia Mare | Inregistrare | Login

POZE HCM BAIA MARE

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
adee din Mures
Femeie
24 ani
Mures
cauta Barbat
24 - 59 ani
HCM Baia Mare / discutii despre liga nationala / Si-au spalat “rusinea” de la Resita : HCM-“U”Jolidon 26-24(14-16)  
Autor
Mesaj Pagini: 1
mircea pauseniuc
membru vechi

Din: Farcasa/MM
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 116
Dupa prestatia lamentabila ,de saptamina trecuta, cind au pierdut fara drept de apel in fata ultimei clasate Univ.Resita ,putini erau cei care mai dadeau vreo sansa fetelor de la Stiinta HCM in fata ocupantei locului secund “U”Jolidon Cluj Napoca.
    Vrind sa arate ca rezultatul de la Resita  a fost doar un accident( beneficiiind si de reintrarea a doua dintre jucatoarele cu probleme de sanatate :Balint si Raluca Mihai ) Stiinta HCM a jucat cu ambitie si daruire reusind in final o pretioasa victorie in fata vicecampioanei: 26-24 (14-16).Dupa un asemenea joc,in care ai obtinut maximum ,parca te incearca regretele pentru punctele pierdute aiurea in meciurile precedente.Am avut noroc  si cu un portar in zi de gratie-Flavia Vulturar Matei care, pe linga cele doua aruncari de la 7 metri aparate ,a mai avut inca 13 interventii bune ,reusind sa le “scoata din mina” pe Niko Dinca,Paraschiv,Senocico,Vintila,Tivadar & Co.
    Degeaba s-a agitat in permanenta pe margine antrenorul  oaspetelor,fostul minaurist Gh.Covaciu ,elevele sale n-au putut sa faca mai mult in fata unei aparari baimarene mobile si agresive in care au excelat Flavia Matei si Cynia Tomescu ori in fata unui atac in care s-au remarcat Camelia Balint-8 goluri(3 din 7 m),Eliza Buceschi(in partea a doua) si din nou Aneta Pirvut ,acest argint viu al echipei.O mentiune speciala pentru Pirvut ,care face pe tot parcursul meciurilor ambele faze: atac-aparare si se descurca foarte bine.Daca si Eliza Buceschi  s-ar  stradui  un pic mai mult la capitolul viteza si curaj ,atunci aproape ca am avea atacul asigurat.Este o jucatoare cu mare potential ,insa ,in unele moment ale jocului este cuprinsa  de un fel de letargie care nu face bine nici coechipierelor.Eliza trebuie sa ia exemplu de la Pirvut, o jucatoare mica ca inaltime ,dar extrem de curajoasa si bataioasa .Azi s-a inaltat de mai multe ori peste masiva aparare clujeana reusind sa si inscrie. A ridiculizat-o si pe medaliata  cu bronz la recentele campionate europene, Mihaela Tivadar.
   Dupa fluierul de final ,mi-a ramas in minte  imaginea Anetei Pirvut  care, a inceput sa danseze de bucurie !
   Trebuie remarcat si aportul publicului ,care a aplaudat ca-n vremurile bune.
  Pentru prestatia de astazi intreaga echipa merita felicitari!
Felicitari si staff-ului tehnic !

si-au spalat “rusinea” resita dupa prestatia ,de saptamina trecuta, cind pierdut fara drept apel

41.1KB


_______________________________________
"victoria are mai multi tati....infringerea este orfana"!

pus acum 15 ani
   
rapid_edy_milan
membru de baza

Din: Baia Mare
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 281
pe alte forumuri suntem acuzati de blat..)..si ca gica ne-ar fi dat meciu..

_______________________________________


pus acum 15 ani
   
mariachi3526
membru vechi

Din: Baia Mare forever
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 194
niste dobitoci sudisti aia nu merita de bagat in seama !
auzi cica fratie Baia Mare - Zalau- Cluj !
nu merita consumata energia cu toti fustratii 


_______________________________________
Inteligenta ma urmareste, dar eu sunt mai rapid

pus acum 15 ani
   
mircea pauseniuc
membru vechi

Din: Farcasa/MM
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 116
....Bineinteles ca ne-au dat meciul ....doar se stie ca cele trei echipe se inteleg de minune , iar Covaciu ,Baban si Tadici sint prieteni la catarama si se ajuta ori de cite ori este nevoie ...........dovada :
in tur , pentru a nu-l supara pe Gica Covaciu baimarencele s-au lasat batute la Cluj cu 30-27, …..apoi in meciul de la Zalau ,pentru a nu-l supara si pe Tadici fetele noastre au cedat din nou cu 33-24(am fost la meci) ….
...iar azi ,pentru ca Gica Covaciu(tragind cu coada ochiului spre banca de rezerve a HCM-ului) a observat la inceputul reprizei a doua cind clujencele conduceau cu 16-14 , ca don’Giovanni  Baban este destul de suparat ,a hotarit sa-i faca acestuia(si noua spectatorilor) o mare bucurie si ne-a dat meciul 26-24 !
Este clar ca lumina zilei ca intre cele trei cluburi este numai pace si armonie !Axa :Baia-Mare-Zalau-Cluj si retur , functioneaza si pe sosea si pe calea ferata!!
     

si-au spalat “rusinea” resita ne-au dat meciul ....doar stie cele trei echipe inteleg minune iar

52.2KB


_______________________________________
"victoria are mai multi tati....infringerea este orfana"!

pus acum 15 ani
   
mircea pauseniuc
membru vechi

Din: Farcasa/MM
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 116
...dintr-o regretabila eroare ,am scris gresit numele uneia dintre cele mai bune jucatoare ale meciului de azi ...........deci cu scuzele de rigoare , imi corectez greseala si scriu corect :
Cynthia Tomescu...
...iar ca bonus si o poza in care mai  susmentionata este "dirijor" in apararea baimareana!!  

si-au spalat “rusinea” resita ...dintr-o eroare ,am scris gresit numele uneia dintre cele mai bune

44.5KB


_______________________________________
"victoria are mai multi tati....infringerea este orfana"!

pus acum 15 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la